Auto Glide w pytaniach i odpowiedziach

Posted By: Lenco Marine On: niedziela, grudnia 10, 2017 Comment: 0 Hit: 9290

System poziomowania łodzi Auto Glide jest to rzeczywista kontrola łodzi / system kontroli łodzi, który naprawdę działa w pełni automatycznie! System AUTO GLIDE™ kontroluje działanie trymklap od chwili opuszczenia doku aż do momentu powrotu z rejsu! AUTO GLIDE™ wykorzystuje dane z silnika i dane GPS (w zależności od sposobu montażu) aby łódź płynęła pod jak najbardziej efektywnym kątem dostosowując położenie trymklap w zależności od potrzeb. Optymalny kąt ustawiany jest podczas procesu konfiguracji po instalacji systemu AUTO GLIDE™. Kąt położenia łodzi mierzony jest 25 razy na sekundę a dane te przetwarzane są przez moduł sterujący AUTO GLIDE™ do:

 • automatycznego ustawienia łodzi pod najbardziej efektywnym kątem
 • zmniejszenia wysokości wznoszenia się dziobu w trakcie szybkiego startu
 • wyeliminowania zjawiska odbijania się dziobu od powierzchni wody
 • utrzymywania jednakowego poziomu łodzi w każdym czasie

Działania te powodują płynność rejsu, zmniejszenie zużycia paliwa i ogólną poprawę osiągów łodzi. Auto Glide nie kontroluje funkcji "trim" silników. Należy pamiętać o korzystaniu z funkcji trymowania dokładnie tak, jak w normalnej eksploatacji łodzi. Moduł sterujący AUTO GLIDE™ wykorzystuje żyroskopy, akcelerometry oraz nowe, bardzo wyrafinowane i opatentowane oprogramowanie. AUTO ™ posiada 3 automatyczne tryby pracy, 4 automatyczne ustawienia i 2 ręczne tryby pracy. Chociaż najprawdopodobniej najczęstszym trybem AUTO ™ jest tryb automatyczny, można natychmiast przejść na tryb ręczny przez naciśnięcie jednego z czterech przycisków w górę / w dół na klawiaturze. Wszystkie te funkcje są w pełni wyjaśnione w instrukcji obsługi B.

 

AUTO GLIDE™ korzysta z danych jak zmiana prędkości z GPS, obroty silnika i zużycie paliwa w celu ustawienia łodzi w jak najbardziej wydajnej pozycji w trakcie rejsu.

Nie jesteś pewny czy prawidłowo sterujesz trymklapami? Jesteś zmęczony ustawieniami gdy ktoś je pozmienia? Jesteś sfrustrowany wydając wszystkie swoje ciężko zarobione pieniądze na paliwo? Jeśli zadajesz sobie te pytania system poziomowania łodzi AUTO GLIDE™ jest dla Ciebie. Z systemem AUTO GLIDE™ na łodzi możesz się zrelaksować i przyjemnie spędzać czas na wodzie, przez cały czas, dzięki możliwości uzyskania najlepszych osiągów, komfortu i oszczędności paliwa.

Wszystko, czego potrzebujesz znajduje się w jednym pudełku, te łatwe w instalacji zestawy zostały opracowane na wszystkie typy łodzi wyposażonych w siłowniki elektryczne Lenco. Tak, to takie proste.

System wyposażony jest w wodoodporne złączki plug&play Deutsch dzięki czemu instalacja jest szybka i prosta. Jest również kompatybilny z NMEA 2000 i używa wielu tych samych połączeń. AUTO GLIDE™ posiada wbudowane narzędzia diagnostyczne, więc jeśli wystąpią jakieś problemy z połączeniami lub komunikacją klawiatura wyświetli cykl mignięć.

Głównymi komponentami są: klawiatura AUTO ™, moduł sterujący AUTO ™ (osobno dla systemów z pojedynczymi i podwójnymi siłownikami trymklap), główna wiązka modułu sterującego (również 2 wersje) oraz okablowanie . Wspomniane okablowanie służy do łączenia systemu AUTO ™ z silnikiem (-ami), z urządzeniami GPS, siecą i / lub samodzielną anteną / odbiornikiem GPS. Dostępny jest również szeroki wachlarz innych akcesoriów i części, które mogą być wymagane w instalacjach. Lenco Marine oferuje również łatwe w montażu zestawy z przeznaczeniem na rynek wtórny do każdego rodzaju łodzi, wyposażonych w magistralę CANbus lub nie. Aplikacje OEM mogą być specjalnie zestawione do specyfikacji montowanych łodzi.

Łódź musi być wyposażona w trymklapy Lenco™ z systemem pojedynczych lub podwójnych elektrycznych siłowników. Są to wymagane elementy w wszystkich aplikacjach.

Dla systemów montowanych wtórnie:

 • System AUTO GLIDE™ będzie działał na wszystkich łodziach z wszystkimi modelami silników. W celu dostarczania danych do modułu sterującego wykorzystywany jest GPS. Opcjonalnie możliwe jest również podłączenie do sieci NMEA 2000.

Dla systemów OEM:

 • Możliwe jest podłączenie do systemów analogowych.
 • Możliwe jest podłączenie do silników bazujących na magistrali CANbus. Szczegóły poniżej.
 • Łódź musi posiadać sieć GPS NMEA 2000 lub odbiornik antenowy NMEA 2000.
 • NMEA 0183 będzie działała, ale będzie miała wolniejszą reakcję na sygnał. LencoTM oferuje antenę GPS NMEA2000 oraz opcjonalny uchwyt z stali nierdzewnej.

Dostępny dla silników bazujących na magistrali CANbus:
Silniki NMEA 2000

 • Yamaha (Command Link Plus requires NMEA 2000 / Yamaha Gateway P/N:6Y98A2D00000)
 • Evinrude
 • Honda
 • Suzuki
 • Volvo Penta (Non-EVC Engines) (With a Volvo NMEA2000 Gateway - Volvo P/N 3889757)

Silniki J1939

 • Volvo Penta (EVC Engines)
 • Yanmar
 • Caterpillar
 • Cummins
 • Detroit Diesel
 • John Deere
 • Steyr

Silniki SmartCraft

 • Mercury - Verado
 • Mercury - Optimax with SmartCraft ECU
 • Mercruiser with SmartCraft ECU
 • Cummins/Mercruiser w/ SmartCraft ECU
Lenco Marine obecnie oferujemy swoje zestawy z przeznaczeniem na rynek wtórny, które pozwalają zainstalować system poziomowania AUTO GLIDE™ na każdej łodzi z dowolnym silnikiem (-ami).
Aplikacje z przeznaczeniem na rynek wtórny Lenco Marine oferuje dwa rodzaje systemów z przeznaczeniem na rynek wtórny. W menu należy wybrać "Aplikacje wtórne" i postępować zgodnie z instrukcjami. Należy odpowiedzieć na pytania, które pomogą w wyborze metody instalacji systemu. W wyniku odpowiedzi otrzyma się schematyczny rysunek. Na rysunku znajduje się numer produktu, który należy zamówić. Schemat z produktami opcjonalnym dostępny jest w formacie PDF. Aplikacje OEM Lenco Marine przygotowało większość schematów dla większości zastosowań. W menu należy wybrać "Aplikacje OEM" i postępować zgodnie z instrukcjami. Po ich wykonaniu pojawi się schemat odpowiadający udzielonym odpowiedziom na pytania. W lewym górnym rogu każdego schematu znajduje się wykaz produktów. Produkty te należy zamówić w celu zapewnienia prawidłowej aplikacji. Z schematów wynika, że w niektórych przypadkach potrzebne mogą być dodatkowe części od producenta silnika lub / i GPS.
AUTO GLIDE™ może być podłączony do magistrali CANbus silnika, systemu GPS łodzi (bezpośrednio lub do sieci) lub do jednostanowiskowej anteny / odbiornika GPS. Różne systemy i aplikacje stawiają wyjątkowe wyzwania. Może warto rozważyć ubieganie się o pomoc instalatora, który posiada doświadczenie w magistralach CANbus, w łączaniu produktów do sieci GPS itp. lub / i doświadczenie w sieciach NMEA 2000 . Zestawy montowanych wtórnie wymagają zainstalowania anteny / odbiornika GPS i mogą być zainstalowane przez instalatorów morskich i majsterkowiczów. W tym celu należy wydrukować schematy z strony internetowej lub plików PDF i postępować zgodnie z nimi.

Comments

Leave your comment